RSS

symbole państw

renataa - ..:: moje zycie-moja sprawa ::..


Temat: W Parlamencie RP nie powinno być symboli ...
A ja proponuję żeby w sejmie wisiał symbol Państwa Polskiego - czyli godło. I już.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,54245466,54245466,W_Parlamencie_RP_nie_powinno_byc_symboli_.htmlTemat: Skandal! "GW" profanuje....
...Nie przypominam sobie. Jakie to konkretne pytanie mi zadawales? Ja jestem np. bardzo ciekawa, skad wiesz, ze Wielkie Dzielo bylo spiskiem masonerii przeciwko suwerennosci Polski pod koniec XVIII wieku, uwienczonym trzema rozbiorami. Ciekawa jestem zwlaszcza wplywow masonerii na polityke Rosji, na ten przyklad. Gdybac - zwlaszcza na temat "co by bylo za poprzedniego lodowca" mozna zawsze. Myslisz, ze w II RP taka czcia otaczano symbole panstwa? Skad czerpiesz te wiedze? Z ulansko-dziewczecej wizji sielskiej "przedwojny"? Nie slyszalam reklamowki GW (nie slucham radia), ale zdumial mnie Twoj post, a przede wszystkim wypowiedzi brzytwy i jego pojecie patriotyzmu.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,1791741,1791741,Skandal_GW_profanuje_.html


Temat: Kuroń: pozostawmy obcym ich zwyczaje!
...rzadzili na Polwyspie Apeninskim. Idzmy dalej: pisze Pan, ze "stalokracja" byla wymyslem "czysto greckim". To nastepny blad: statolatria ( a nie "stalokracja") jak najbardziej jest wymyslem Orientu. Cywilizacja bizantyńska swój rodowód bierze z najstarszych państw biurokratycznych: Egiptu z jego etatyzmem i fiskalizmem, Persji z religią manichejską i wymuszonym uniwersalizmem oraz będącego symbolem państwa - Lewiatana Babilonu. Korzenie te złączyły się częściowo w Syrii, kraju na wskroś przejściowym, a zespolone zostały przez Macedonię. Aleksander Macedoński podbijając kraje Bliskiego Wschodu, przeszczepił ich cywilizację do Europy. Przeniesione do Konstantynopola "ubóstwione cesarstwo" stapia się ostatecznie z tą glebą, tworząc Bizancjum. Nie zapobiegło temu nawet pod każdym...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,50,5519194,5519194,Kuron_pozostawmy_obcym_ich_zwyczaje_.html


Temat: Prymas o krzyżach: czyżby cień Lenina znowu odż...
To nie cień Lenina To nie cień Lenina tylko normalność . Szkoła , urząd , jak i Sejm jest symbolem Państwa a nie religii. W salce katechetycznej powinien wisieć krzyż ale w instytucjach państwowych - NIE. Mam nadzieję , ze dożyję czasów że to ja będę decydował czy chcę być katolikiem czy wyznawać inną wiarę.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,103306396,103306396,Prymas_o_krzyzach_czyzby_cien_Lenina_znowu_odz_.html


Temat: We Wrocławiu krzyże pozostaną. Ale będzie debata
To włóż okularki, albo zażyj coś na lepszą pracę mózgu. Tłumaczę , jak chłopu od pługa. Godło to symbol państwa polskiego, każdego Polaka a wy twierdzicie, że tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem.....i umieszczacie go w miejscu należnym tylko naszemu Orzełkowi, więc chyba analogia do naszego godła jest jak najbardziej właściwa, a nie jakichś mundurków.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,104031633,104031633,We_Wroclawiu_krzyze_pozostana_Ale_bedzie_debata.html


Temat: Niech etyki uczą etycy
...? Jeśli Kościół - to też należy uszczegółowić - Kościołów w Polsce mamy wiele. Nauczać warto by religioznawstwa no i oczywiście wprowadzić podatek kościelny, ale przed tym funkcjonariusze k.r.k. bronią się jak przed diabłem ! Nie dziwię się , 99% wiernych !!?? Nauka religii musi odbywać się w pomieszczeniach Kościołów a nie w szkołach publicznych, bez ocen na świadectwach. Z budynków publicznych (sejm !) wyprowadzić symbole państwa wyznaniowego - religii r.k. , albo wprowadzić symbole wszystkich wyznań funkcjonujących w Polsce.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,102112387,102112387,Niech_etyki_ucza_etycy.html


Temat: Flaga radziecka w komplecie z gra
...w jakim kierunku prowadzisz tą dyskusję. Przypomnę może że moim zdaniem porównywanie symboli komunistycznych z chrześcijańskim jest w tym wypadku bezsensowne. Kodeks karny zakazuje publicznego propagowania ustroju totalitarnego. Historia bezsprzecznie uznała komunizm za ustrój totalitarny. Sierp i młot jest symbolem komunistycznym. No i zostaje sprawa propagowania. Skoro w SN uznał, że zaliczyć można do tego wystawianie na widok publiczny symboli państwa totalitarnego, to wydaje mi się, że propagowaniem będzie tym bardziej rozpowszechnianie tych symboli. Nie chce mi się już z Tobą kłócić bo pewnie znowu wywleczesz jakieś porównania z chrześcijaństwem. Uznam więc, że ta konkretna sprawa powinna zostać zbadana przez sąd i ten rozstrzygnąłby czy rozprowadzanie flagi jako dodatek do gry jest przestępstwem w rozumieniu art. 256 KK. Zadowolony?
Źródło: topranking.pl/1750/flaga,radziecka,w,komplecie,z,gra.php


Temat: Prawie jak SS ;)
Co do tego herbu Moskwy-Niemcy stosowali swastykę,jako symbol państwa,zamiennie z czarnym orłem.Tutaj obserwuję podobną praktykę.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,539,62103362,62103362,Prawie_jak_SS_.html


Temat: Nowa dyktatura...
...krajowym zastosowanie mają zasady Unii. Obywatelstwo UE oznacza, że mamy obowiązek posłuszeństwa wobec prawa UE oraz lojalności wobec instytucji i władzy UE. Można być jedynie obywatelem państwa. Jedną z konsekwencji tej zmiany jest fakt, że w przyszłości posłowie do Parlamentu Europejskiego nie będą już przedstawicielami "narodów państw członkowskich", lecz "obywateli Unii". Wspólne symbole państwa.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,73103549,73103549,Nowa_dyktatura_.html


Temat: Moje 'ólóbione' RIAA...
...wykonywać. A wolno mieć bikini we wzór własnej flagi? Czy też można jedynie salutowac, jak Clint Eastwood? Nie wiem o czym do mnie bredzisz. Nie zastanawiło cię dlaczego wykonania Górniak prawie w ogóle nie powtarzano później w TV? Ja przegapiłem pierwsze wykonanie, a potem za cholerę nie mogłem na to nigdzie trafić. Dopiero kilka dni temu przy okazji czegoś innego posłuchałem sobie wersji zjechanej mptrójki z Internetu. "Ochronę prawną symboli państwa gwarantuje konstytucja. Warunki używania godła i flagi państwowej oraz szczegóły dotyczące hymnu określa ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. (Dz. U. z dnia 11 marca 1980 r.)" http://www.mk.gov.pl/website/index.jsp?catId=343 http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/2000.htm
Źródło: topranking.pl/1744/moje,39,olobione,39,riaa.php


Temat: Irak: jedna osoba zginęła w wybuchu przed polsk...
Irak: jedna osoba zginęła w wybuchu przed polsk.. > Figaj dodał też, że nie wiadomo, kto mógł > być celem poniedziałkowego ataku. Prawdopodobnie celem byli Wlosi w Afganistanie, no nie ? No bo przeciez nie Polacy w Iraku. Figaj - nie fikaj. To byl atak na Ciebie jako frontowa osobe tj. symbol panstwa polskiego. Kryjcie sie tam dobrze. Ale nie fulajcie takich bzdur, bo czytelnik w Polsce nie zawsze balwan.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,70177823,70177823,Irak_jedna_osoba_zginela_w_wybuchu_przed_polsk_.html


Temat: Zalewski zawieszony w prawach członka PiS
Wstyd! Żeby wybrany prezydent, symbol państwa, mówił do obywatela, a w dodatku niedawnego przyjaciela politycznego "Nie chcę cię znać!"?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,65409895,65409895,Zalewski_zawieszony_w_prawach_czlonka_PiS.html


Temat: Prawie jak SS ;)
W niemieckim mundurze, symbol państwa był przedstawiany w trój sposób- orzeł,rozeta,opaska ze swastyką. Tu analogicznie-dwugłowy orzeł,gwiazda,Św.Jerzy na ręce.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,539,62103362,62103362,Prawie_jak_SS_.html


Temat: Blagam o pomoc!!! rozbór zdania
Blagam o pomoc!!! rozbór zdania Witam. mam pare zdan w ktorych musze znalezc czesci zdania i blagam o pomoc bo ni to wogole nie idzie:(( - herb, hymn i flaga- najwazniejsze symbole państwa - herb polski - oficjalny panstwowy symbol polski - miedzynarodowy fundusz walutowy - specjalna agencja onz - bez pomocy miedzynarodowego funduszu walutowego wiele panstw swiata nie mieliby mozliwosci rozwoju - bezpieczenstwo jest bardzo wazne - onz to jedna z najwazniejszych miedzynarodowych organizacji te zdania drzmia kosmicznie:/ blagam o pomoc!!! i bardzo dziekuje wszystkim za podpowiedz
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,417,61011911,61011911,Blagam_o_pomoc_rozbor_zdania.html


Temat: Dzieci lewicy
...a czemu nie? wszystko co obsługuje Naród musi być upaństwowione, w 51% %,czyli,prywatny kapitał może być tylko 49 %,od tego trzeba zacząć, warunki socjalne na koszt prywatnego i państwowego kapitału, Kontrola rynku obiegu finansowego musi być ściśle kontrolowany, na każdym szczeblu przez spec biuro kontroli finansów, głową Państwa jest Premier zatwierdzony przez Sejm,Senat rozwiązać,Prezydent winien być Reprezentant i symbol Państwa,a polityczny,bez partyjny, doradca rządowy. jeszcze wiele jest do omówienia ale to na razie. pozdrawiam przyjaciół. adamdark.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,101505007,101505007,Dzieci_lewicy.html


Temat: Radio Kurdystan: Abu Musab al zarkawi pojmany
...za niego. Podobnie jak naród niemiecki zapłacił za hitleryzm. W filmie "Untergang" Goebbels mówi: "Przecież naród niemiecki sam tego chciał. On nas wybrał, on nam bił brawo, do kogo ma pretensje?" Krótko mówiąc, ludzie mają obowiązek interesować się, kto nimi rządzi albo chce rządzić. Bo inaczej staną się narzędziami reżimu. Rząd iracki jest suwerenny. Irak posiada określone terytorium, symbole państwa oraz jego organy. Fakt, że mało sprawne. I jakoś nie prosi Amerykanów o wycofanie się. Obowiązek USA odbudowy? A na jakiej podstawie? To tak samo, jakby niemiecki kanclerz zażądał odbudowy bunkrów Hitlera! W końcu zniszczonych przez obce wojska. Zgadzam się z tym, że walką z terrorystami powinni zająć się Amerykanie. I zajmują się. Wojna terrorystyczna to nowość, więc być może Amerykanie nie...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,50,19112729,19112729,Radio_Kurdystan_Abu_Musab_al_zarkawi_pojmany.html


Temat: "Rzeczpospolita": Polska wojna o krzyże
Godło jest symbolem państwa i jego właściwym miejscem są urzędy państwowe. Krzyż jest symbolem religii katolickiej i jego miejsce znajduje się w świątyniach tejże religii. Dociera, czy mam ci rozrysować?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,105250350,105250350,_Rzeczpospolita_Polska_wojna_o_krzyze.html


Temat: izrael ignoruje konwencje genewska
...for an offence he or she has not personally committed. Collective penalties and likewise all measures of intimidation or of terrorism are prohibited. w swojej heroicznej "walce o przetrwanie" z garstka paru tysiecy hezbolow, izrael stosuje oczywiscie tzw. odpowiedzialnosc zbiorowa na kilku milionach libanczykow, terroryzm (ataki na budynki mieszkalne, niszczenie infrastruktury, zastraszanie bombardowaniami, niszczenie ' symboli panstwa liban'). pewnie to zwykle nieporozumienie, nie zrozumieli tego punktu konwencji, mimo ze uwielbiaja podkreslac jak to hitlerowcy stosowali odpowiedzialnosc zbiorowa do nich. i tak dalej. moglbym wiele ciekawego przytoczyc na temat obowiazkow wladz okupacyjnych us/raela w gazie, iraku i innych miejscach na swiecie. szkoda czasu.... [Np. Art 85.4 (c) practices of apartheid and other inhuman and degrading...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,50,46607555,46607555,izrael_ignoruje_konwencje_genewska.html


Temat: SONDAŻ GAZETY: Silne Niemcy mogą być groźne
głupie też ale wskazałem na Konstytucję, która wyraźnie chroni symbole państwa, w tym nazwę i nie można sobie np. mówić, że mamy biało-niebiesko-czerwoną flagę albo IV RP skoro mamy biało-czerwoną flagę i Trzecią RP, bo tak stanowi Ustawa Zasadnicza będąca z definicji najwyższym prawem.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,64641474,64641474,SONDAZ_GAZETY_Silne_Niemcy_moga_byc_grozne.html


Temat: Posłanka Szczypińska nosi torebkę podróbkę Coco...
Niska świadomość prawna posłów jest problemem Niestety, takich ludzi po prostu nie powinno się wstawiać na listy kandydatów do Sejmu. Lepper lekceważący sąd i Szczypińska sankcjonująca swoją osobą kradzież znaku towarowego to kiepskie symbole państwa prawa.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,644,63963984,63963984,Poslanka_Szczypinska_nosi_torebke_podrobke_Coco_.html


Temat: Analiza przepisów na stronie Kancelarii Prezyde...
Analiza przepisów na stronie Kancelarii Prezyde... Jest więc Prezydent niejako żywym symbolem Państwa...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,85882149,85882149,Analiza_przepisow_na_stronie_Kancelarii_Prezyde_.html


Temat: Analiza przepisów na stronie Kancelarii Prezyde...
Żywy symbol Państwa..... Mam tylko nadzieję, że Państwo nie upadnie tak nisko jak jego żywy symbol.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,85882149,85882149,Analiza_przepisow_na_stronie_Kancelarii_Prezyde_.html


Temat: Z poślej ławki. Angielski to wstyd!
Szyt czepiania się A może tak solidnie trzeba się zająć obroną Polski; Według PAP;"30 kwietnia w miejsce godła na elewacji siedziby starostwa w Strzelcach Opolskich pojawiły się dwujęzyczne (polskie i niemieckie) tablice informacyjne z herbem powiatu. 3 maja, po interwencji wojewody opolskiego Elżbiety Rutkowskiej, godło ponownie pojawiło się na budynku. "Biały orzeł i biało-czerwona flaga to najważniejsze symbole państwa polskiego, które łączą miliony Polaków. Jak w świetle tych faktów należy postrzegać decyzję starosty Gerharda Mathei z Mniejszości Niemieckiej, który nakazał zdjęcie tego symbolu z budynku starostwa powiatowego?" - pytał Kuźmiuk ministra sprawiedliwości. Jak podkreślił Kuźmiuk, Matheja publicznie wypowiadał się, że tę decyzję podjął świadomie. Miał bowiem - zaznaczył poseł -...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,522,12662534,12662534,Z_poslej_lawki_Angielski_to_wstyd_.html


Temat: Analiza przepisów na stronie Kancelarii Prezyde...
To brzmi jak cytat z Dnia Świra Prezydent reprezentuje swą osobą Państwo Polskie w sposób ciągły, samą swą obecnością reprezentuje, nawet jeżeli nie podejmuje żadnego konkretnego działania to i tak je reprezentuje. Nawet jak śpi albo s.r.a. Jest więc Prezydent niejako żywym symbolem Państwa i w tym znaczeniu go reprezentuje. Normalnie Kondrat ani Kotreski by tego lepiej nie przedstawili...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,85882149,85882149,Analiza_przepisow_na_stronie_Kancelarii_Prezyde_.html


Temat: Prawo autorskie do wypowiedzi na newsach
...odpowiedz. Masz google to sobie szukaj co cie interesuje. A co do tematu wlasnosci hierarchii usenetowych, tutaj pl. to zapytaj Tomka Surmacza. Czy uwaza sie za wlasciciela, czy za adminstratora. Nie spotkalem sie z jego opinia, ze czuje sie wlascicielem. O ile wiem to jest zalozycielem tej hierarchii, ale jezeli masz inne opinie to je ujawnij. Ten temat tez juz zostal przedyskutowany i zamkniety w Stanach. Zadzwon do kancelarii prezydenta, czy na podstawie konstytucji symbole panstwa a w tym skrot PL podlega konstytucyjnej ochronie i RP widzi interes w ochronie symbolu "PL" w internecie/usenecie. W Googlu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania ale proponuje zakonczyc ten temat, gdyz dyskusje prowadza na manowce. Istotne jest orzecznictwo, a to znam. KONIEC DYSKUSJI Jacek
Źródło: topranking.pl/1854/prawo,autorskie,do,wypowiedzi,na,newsach.php


Temat: Krzyż mam w sercu, nie na ścianie
vibhisana napisał: > Skecz,skeczem, ale życie jest zupełnie inne. W gimnazjum mojej Córki > w kazdej klasie lekcyjnej wisi krzyż i to ostentacyjnie tuż nad > godłem. Pani Dyrektor z nikim nie konsultowała takiego rozwiązania, > które ewidentnie prowokuje do pytań o świeckość szkoły i szacunek do > symboli Państwa. Nawet w Sejmie krzyż nie wisi tak jak naszej > szkole. Klerykalizm tryumfuje. miejsce symboli religijnych to nie szkola i nie urzedy...orzel bialy tylko pod tym znakiem polska jest polska a polak polakiem
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,105636735,105636735,Krzyz_mam_w_sercu_nie_na_scianie.html


Temat: Schengen: Twierdza dla postsowieckiej Europy
teaforme napisał "W j.polskim te dodatkowe litery sa niezbyt potrzebne, i moze z czasem zostana wyeliminowane". Mam nadeje, ze tego nigdy nie bede. Moim zdaniem, jezyk polski jest jedynym z najcekawszich i najtrudnejszich dla cudzozemcev jezykov europejskich. To jest nie tylko jezyk, to jest jeden z symbolow Panstwa Polskiego. Tak samo, jak Rosijski jezyk i nasza Kyrillica jest symbolem Panstwa i Naroda Rosijskego. Tutai zmenic zodnej litery nie mozno! Przeraszam za bardzo zly Polski :-) Pozdrowenia z Peterburgu!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,95136080,95136080,Schengen_Twierdza_dla_postsowieckiej_Europy.html


Temat: Rosyjska prasa: dymisja Leppera ma związek z ta...
...twardogłowej frakcji z Łubianki. Pilnują by Polska > nie zintegrowała się zbyt mocno ze strukturami europejskimi, a w miarę > możliwości starają się doprowadzić do naszej izolacji (z czasem do wyjścia) w > ramach UE. Czy plotę bzdury? Może, ale ostatnio czytałem coś Zybertowicza i > Ziemkiewicza, no i zaraziłem się spiskową teorią dziejów... Całkowicie się z tobą zgadzam. Tyle tylko, że Łubianka to symbol państwa policyjnego, a nie rosyjskości w ogóle.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,65720282,65720282,Rosyjska_prasa_dymisja_Leppera_ma_zwiazek_z_ta_.html


Temat: co grozi - i dlaczego - za nieszanowanie flagi UE?
Symbole UE winny być chronione prawem! Należy je traktować tak samo jak symbole państw narodowych, czyli z szacunkiem. Jeżeli chronimy symbole narodów, wchodzących w skład Unii, tym bardziej musimy chronić wspólne symbole, drogie wszystkim Europejczykom. Nie można pozwalać na bezkarne znieważanie flagi europejskiej, co czynią eurofobi. Nie można tolerować anarchii (kwalifikowanie np. wybryków ks. Jankowskiego jako "w znikomym stopniu szkodliwych społecznie" - nawiasem...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,522,12381660,12381660,co_grozi_i_dlaczego_za_nieszanowanie_flagi_UE_.html


Temat: Protest przeciwko olimpiadzie w Chinach instrukcja
...koniecznosci wylac wlasne oddzialy przeciw bunownikom jesli juz zaszla taka koniecznosc. Zas jak juz pisalem bunty chlopow i biedoty samorajow to przede wszystkim wiek XV. No i co z tego??Przecież nie mówimy tutaj o jakiś rewolucjach tylko o tym że ówczesni mieszkancy wschodu nie byli bezwolnymi baranami którz bezwzględnie podporżądkowywali się swoim panom tylko też potrafili się im przeciwstawić i walczyć o swoje prawa. Dla Japonczykow wladca byl symbolem panstwa jak rowniez i bogiem. Dlatego tez bunty wybuchaly jedynie przeciw lokalnym moznym nigdy zas przeciw wladcy. Pozdrawiam      NSGJ Michal **********mm@poczta.gazeta.pl********** "Zwyciezaja ci, ktorzy wiedza,      kiedy walczyc, a kiedy nie."                  - Sun Tzu, Sztuka Wojny
Źródło: topranking.pl/1588/protest,przeciwko,olimpiadzie,w,chinach.php


Temat: Skinheads - Sandomierz
Zupełnie podobnie jest z symbolem państwa Izrael Codzienne ludobójstwo w imię powiększenia przestrzeni życiowej dla narodu wybranego, tyle że tym narodem wybranym nie są już Niemcy. Izrael ma ustrój faszystowski czyli narodowo-socjalistyczny, prawda?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,14324382,14324382,Skinheads_Sandomierz.html


Temat: W niedzielę nadzwyczajny zjazd Młodzieży Wszech...
...od tej nazwy brzmi: "polski", "polska", "polskie". Na przykład "młodzież polska". Jeżeli istnieje coś takiego, jak "młodzież wszechpolska", to znaczy, że ich ukochaną ojczyzną jest kraj o nazwie "Wszechpolska". Zastanawiam się, gdzież rzeczona Wszechpolska leży i czy na pewno prowadzi politykę przyjazną Polsce, której jestem obywatelem? Podobno niektóre z symboli państwa o nazwie "Wszechpolska" podobne są do polskich, ale znowu inne przypominają emblematy jednego z największych wrogów Polski - Niemiec hitlerowskich, znanych także jako Trzecia Rzesza. Wynikałoby z tego, że cele tej Wszechpolski mogą być zbieżne z celami Trzeciej Rzeszy, czyli całkowitym unicestwieniem Polski i Polaków. Czy ktoś mógłby mnie oświecić w tej kwestii?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,54020650,54020650,W_niedziele_nadzwyczajny_zjazd_Mlodziezy_Wszech_.html


Temat: Time Theory by ksRobak - part 2
...głęboko tkwisz w błędzie | sądząc że pl.sci.filozofia jest "gazetą" albo że | jest własnością państwową... :-) to są Twoje urojenia. pl.sci.filozofia jest gazetą elektroniczną Właścicielem godła i symbolu państwa jest państwo. pl.sci.filozofia jest gazetą państwową bowiem zawiera PL. Edziu, jesteś w błędzie. To co napisałeś to efekty popuszczania wodzów Twojej wyobrazni... pl.sci.filozofia nie jest godłem ani symbolem państwa. pl.sci.filozofia nie jes gazetą, tymbardziej nie państwową. Czy jak na swoim fiaciku 126p nakleisz sobie nalepkę PL to czy ten samochód staje się własnością państwową lub publiczną? Każdy Polak ma prawo Ci go wziąć ? Czy może samochód pozostaje Twój ? Jak to jest?
Źródło: topranking.pl/1823/time,theory,by,ksrobak,part,2.php


Temat: Uff! Jest kompromis - Komentarz
...antysemityzmu! Czy Pan wiesz, że po Polsce chodzi kawał, że antysemitą jest ten, o którym tak zawyrokuje Michnik! Dawniej mówiło się - o którym tak Żydzi powiedzą! A tak naprawdę ja, nawet w Pańskiej Wybiórczej, nie znalazłem cytatu, który by tak naprawdę świadczył o antysemityzmie ks.Jankowskiego!. Zawsze tylko było: "wszyscy wiedzą"! I chyba tylko ta Gwiazda Dawida miała o nim świadczyć, gwiazda Dawida, która jest symbolem Państwa Izreal, ale pochądzącym z symboliki syjonistów, którzy tak trochę "rasistami" też byli! A przynajmniej nacjonalistami. A tak w uzupełnieniu: idol Pańskiego Szefa (byłego?), zmarły niedawno noblista Czesław Miłosz, w wywiadzie dla nowojorskiego pisma żydowskiego "Tikkun" w 1968 roku bodajże (mogę się mylić, nie mam tutaj dokładnego cytatu, ale na żądanie mogę dosłać!)...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,18624656,18624656,Uff_Jest_kompromis_Komentarz.html


Temat: Rydzyk to widzi i na Kaczynskich nie grzmi?
sprawy fundametnalne - wyjasniam to te wszystkie, ktore maja na wzgledzie zabezpieczenie zywotnych interesow panstwa polskiego: jak majatek narodowy, obrona tradycji i symboli panstwa, obrona tradycji i histori Narodu Polskiego, korupcja i destrukcja polityczna polskich formacji politycznych, ochrona miedzynarodowych interesow Polski, itp. Czesto probuje nam sie wmowic, ze te wlasnie sprawy sa nieistotne, ze ci ktorzy propaguja je to "oszolomy". Brak takich wlasnie "oszolomow" spowodowal, ze w ostatnich prawie 250 latach Polska byla w pelni suwerenna razem zaledwie ok 25 lat. Czy...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,51638071,51638071,Rydzyk_to_widzi_i_na_Kaczynskich_nie_grzmi_.html


Temat: Z cyklu "w telewizji pokazali"
...imienia koniecznego :do sprawaowania funkcji, coś w tym stylu. Są na to paragrafy, ściagane :chyba z urzędu. Inna sprawa, że raczej nieczęsto się je stosuje. Faktycznie, są (tu będzie to zapewne par 3. Art 226. KK -- "Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ..."). Acha... Już to widzę... konstytucyjny organ: Członek z ramienia wysunięty na czoło... Nie wiedzieć czemu, wydawało mi się, że prawnie chronione są tylko symbole państwa. A nie był wymbolem? Minionej epoki, ale zawsze... ;- Andrzej MSPANC ;-
Źródło: topranking.pl/1330/z,cyklu,w,telewizji,pokazali.php


Temat: Patriotyzm w Polsce?
No to ja zwrócę uwagę na jeden z przypadków braku szacunku dla symboli państwa. Pisałem już kiedyś o tym, Chmiel (BTW gdzie go wcięło?) również. Na przysięgach w jednostkach wojskowych informuje się przybyłych gości iż przy graniu hymnu należy zdjąć nakrycia głowy i stanąć na baczność (jak by sami nie powinni o tym wiedzieć). Niestety spora część tego nie robi, nawet nie przerywa rozmów. Moje informacje na temat zjawiska dotyczą sytuacji z przed kilku lat i przysięg w 6 BDSz. Jak przypuszczam...
Źródło: topranking.pl/1586/patriotyzm,w,polsce.php


Temat: IV RP kontra Lech Wałęsa?
...albo Piąta RP czy sobie jakieś inne nazwy wymyślać. Radzę zaglądać do źródeł a nie sugerować się medialno-polityczną propagandą. Nazwa państwa jako „Trzecia RP” jest wymieniona na samym początku Konstytucji w preambule słowami: „...nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej... ustanawiamy Konstytucję... dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej...”. Ochronie symboli państwa poświęcono dalej osobne paragrafy (1.28, 5.).
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,81116961,81116961,IV_RP_kontra_Lech_Walesa_.html


Temat: Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku
...armii mialby szanse na prezydenture w Niemczech? Pytanie czysto hipotetyczne,moze wypowiedza sie ci co w Niemczech mieszkaja...? jak znam miejscowe tam realia to absolutnie nie ma nawet cienia szansy...nawet gdyby mial najlepszy program pod sloncem...a gdyby jeszcze udawal, ze nie wiedzial albo zapomnial...to media zrobily z niego kompletnego wariata...kolejny powod by zdyskwalifowac tagiegoz kandydata...o wyborcach nie powiem! Prezydent to symbol panstwa i narodu, szkoda ze wielu tego w Polsce nie wie!!!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,30439914,30439914,Tusk_bede_dazyl_do_poznania_prawdy_o_dziadku.html


Temat: Z palcem na cynglu, z bronią u nogi. Wodzu, pro...
...zupełnie inaczej niż Polacy: 1. Okrojone i pozbawione Słowacji Czechy (w postaci tzw. Protektoratu Czech i Moraw) zostały przyjęte w skład Rzeszy jako jednostka autonomiczna. Został zachowany urząd Prezydenta Czech, na oficjalnych uroczystościach występował Emil Hacha a obok na równoważnym miejscu siedział niemiecki protektor (Konstantin von Neurath, minister spraw zagranicznych z czasów jeszcze przedhitlerowskich). Symbole państwa czeskiego (godło, flaga, hymn) były nienaruszone, język czeski nie był zakazany, szkół czeskich nie zamykano, czeskich dóbr kultury nie niszczono. Nawet odbywały się towarzyskie mecze piłkarskie Rzesza - Protektorat, raz nawet Protektorat wygrał. 2. Natomiast proklamowano likwidację państwa polskiego, w porozumieniu z Moskwą, rzecz jasna. Masowe mordowanie polskiej warstwy przywódczej...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,99684381,99684381,Z_palcem_na_cynglu_z_bronia_u_nogi_Wodzu_pro_.html


Temat: Co znowu Górniak zgotowała rodakom....
...mamy do czynienia z wyjątkowo wredną osóbką. Tylko skończona idiotka albo cyniczna cwaniara przerabia melodię hymnu. Oczywiście Edytka chciała darmowej reklamy. Już widziała te miliony kupujące płytę. Uważała, że Polacy już tak zgłupieli słuchając "Ich Troje", że można zrobić sobie dla pieniędzy jaja z państwowego hymnu ! Edytka przekroczyła pewną granicę. Odtąd można pluć i deptać bezkarnie symbole państwa !
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,14,2069520,2069520,Co_znowu_Gorniak_zgotowala_rodakom_.html


Temat: Z palcem na cynglu, z bronią u nogi. Wodzu, pro...
...i pozbawione Słowacji Czechy (w postaci tzw. Protektoratu Czech i > Moraw) zostały przyjęte w skład Rzeszy jako jednostka autonomiczna. Został > zachowany urząd Prezydenta Czech, na oficjalnych uroczystościach występował Emi > l > Hacha a obok na równoważnym miejscu siedział niemiecki protektor (Konstantin vo > n > Neurath, minister spraw zagranicznych z czasów jeszcze przedhitlerowskich). > Symbole państwa czeskiego (godło, flaga, hymn) były nienaruszone, język czeski > nie był zakazany, szkół czeskich nie zamykano, czeskich dóbr kultury nie > niszczono. Nawet odbywały się towarzyskie mecze piłkarskie Rzesza - Protektorat > , > raz nawet Protektorat wygrał. [...] No i co z tego? Ze złem trzeba walczyć a nie pozostawać obojętnym! To się nazywa PRZYZWOITOŚĆ, a jak mówi Bartoszewski...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,99684381,99684381,Z_palcem_na_cynglu_z_bronia_u_nogi_Wodzu_pro_.html


Temat: Kaczyński: haniebny epizod w dziejach TK
...Obowiązkiem strażników porządku jest raczej zapobieganie wzburzeniom społecznym niż radykalizacja poglądów. Pałka to rzeczywiście ostateczność. Czasem jednak należy jej użyć jeśli ktoś się stawia ponad prawem uchwalanym przez przedstawicieli - pomimo wszystko - większości. Wyciąganie haseł wąsko pojętej demokracji do bicia w resztki zachowanego porządku moralnego, są symbolem rozchwiania wartości, a nie symbolem państwa prawa, którym Polska jest tylko w drętwych zapisach ustawy zasadniczej i samochwalczych peanach autorytetów z gatunku "prezio" lub "koleś" piastujący zaszczytne stanowisko senatora, senatora, prokuratora, sędziego, ministra, profesora ... itd. Co polecam Pańskiej rozwadze nie tylko jako prezesowi, prawnikowi, profesorowi ale i jako "osobie prywatnej" żyjącej w kraju nad...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,37286169,37286169,Kaczynski_haniebny_epizod_w_dziejach_TK.html


Temat: Posłowi PiS grożą dwa lat więzienia. Za muzeum
Jakie znowu dwa lata więzienia ??????????????????? Według prawa niemieckiego, symbole państwa narodowosocjalistycznego (swastyki, sigruny itd.) można pokazywać przy okazji: - Nauki historii. - Edukacji obywatelskiej. - Zwalczania propagandy neonazistowskiej. Polskie muzeum PRL spełniałoby te wymogi.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,102957112,102957112,Poslowi_PiS_groza_dwa_lat_wiezienia_Za_muzeum.html


Temat: Raczkowski posiedzi za kupy?
...walczyli i ginęli za demokratyczną (trudne > > słowo) i wolną Polskę a nie za symbole??? ale pewnie mnie niedouczyli... :> > A czy jedno nie jest nierozerwalnie związane z drugim? Za zawieszenie w Warszawie polskiej flagi można było dostać podczas okupacji kulę w łeb. Sądzisz, że ci, którzy, mimo wszystko, ryzykowali robili to ze względów estetycznych? Z tą "demokratyczną" bym nie przesadzał, bo symbole państwa polskiego starsze są niż państwa polskiego demokracja - to tak gwoli ścisłości. W kwestii edukacji, warto zastanowić się czym symbole są. Czy mówiąc: "państwo polskie" zawsze wyobrażasz sobie granice i budynki rządowe, na przykład? A może kojarzy Ci się ono z Kaczyńskim jako ... symbolem tego, co w państwie obecnie złe? Symbol to klucz do spoglądania na rzeczy i zjawiska, swego rodzaju alfabet,...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,47384224,47384224,Raczkowski_posiedzi_za_kupy_.html


Temat: Nocne targi ws. powstańczej poczty na niemiecki...
...harcerzy, ktorzy te poczte nosili? toja3003 napisał: > Ustawa jest potrzebna i może skończy się opowiadanie przez > Amerykanów „polskich dowcipów”, nabijanie się z Polaków przez > Holendrów w jakiś durnych piosenkach i teksty typu „Polak to pijak i > brudas”. Otóż wypraszam sobie. A flaga polska, nasz hym, > Konstytucja, osoba Prezydenta i godło są prawnie chronione jako > symbole państwa.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,75543086,75543086,Nocne_targi_ws_powstanczej_poczty_na_niemiecki_.html


Temat: Nie Mój Cyrk - Nie Moje Małpy
...idiotycznych dyskusji. Jedynie sensowną dyskusją z kościelnymi, zatem, jest “dyskusja” polegająca na wybijaniu im gruntu spod nóg. Albowiem ustąpią jedynie wtedy – gdy grunt ten stracą. Tak jak komuna. A że i religia wielu bardzo porządnych ludzi zostanie splugawiona w tym procesie... . No cóż, nie moje to zmartwienie. ....Gdy natomiast o to “gówno na ścianie” idzie – to przecież jest to także symbol państwa wyznaniowego. To nie jest symbol religijny, Robercie. Krzyż w budynkach publicznych to symbol rządów złodziei, kłamców, szubrawców, krętaczy, aferzystów, TKM (łącznie z tymi z Episkopatu, diecezji i parafi) - obłudników jedynie udających religijność. Oni to gówno powiesili. Dla władzy. Dla pieniędzy. Dla zaszczytów. To sejmowe gówno na kształt krzyża symbolizuje moralne szambo rządów kleru i...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,478628,478628,Nie_Moj_Cyrk_Nie_Moje_Malpy.html


Temat: BUDŻET (nasz i innych w UE)
...państwa czyli funkcji które państwo zobowiązuje się spełniać. Jeśli Polska chce być tak samo opiekuńcza jak np. Niemcy to przy takich różnicach w rozwoju gospodarki może wyjśc z tego tylko parodia państwa opiekuńczego. Rzadko kto pamięta że państwo opiekuńcze jest luksusem, na który kraje Europy zachodniej pozwoliły sobie dopiero na pewnym odpowiednio wysokim, poziomie rozwoju gospodarczego. Dla przykładu Szwecja - symbol państwa opiekuńczego , gdy była na naszym poziomie rozwoju gosp. była jednym z krajów o najniższych podatkach i bardzo liberalnej gospodarce - dzięki czemu mogła osiągnąć taki poziom dobrobytu jaki osiągnęła. W nadopiekuńczej Polsce wydatki na cele socjalne wypierają wydatki na bardziej podstawowe funkcje państwa jak sądownictwo czy policja. Jest też sprawa tzw, dyscypliny fiskalnej - są państwa np. Estonia w...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,30,15950597,15950597,BUDZET_nasz_i_innych_w_UE_.html


Temat: Izrael: Moda na koszulki z nadrukami antypalest...
nie oczekuje od kogos, kto sobie bierze taki nick, zrozumienia roznicy miedzy papierem toaletowym a koszulka, ktora sobie paru wariatow zrobilo na zamowieni.... zrozumienia roznicy miedzy symbolem panstwa i rysunkiem computerowym....
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,93032602,93032602,Izrael_Moda_na_koszulki_z_nadrukami_antypalest_.html


Temat: Jacek Fedorowicz - Refleksje przedczwartoczerwcowe
Jak Pan Wojewódzki wtykał Polską flagę w gó... to GW milczała. Jak ktoś szanuje symbole państwa to GW krzyczy o zagrabianiu na własność tych symboli ! O co chodzi GW?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,17,95849390,95849390,Jacek_Fedorowicz_Refleksje_przedczwartoczerwcowe.html